Skitour traverz Monte Rosa

 • Fyzická náročnost: 3
 • Technická náročnost: 3
 • Lokalita: Švýcarsko, Walliské Alpy
 • Doprava: vlastní
 • Počet dní: 4 dny
 • Počet účastníků: 5 / horský vůdce
 • Ubytování: horská chata
 • Strava: polopenze, vlastní
 • Cena: 13 200 Kč

Průstup centrální částí masivu Monte Rosy lze z trochou nadsázky nazvat čtyřtisícovou zahrádkou. Jinde v Alpách nelze v tak krátkém čase vystoupit na tolik čtyřtisícových vrcholů jako právě zde. Všudepřítomný mocný ledovec a vysoká nadmořská výška vytváří ideální podmínky pro skialpinismus i v období pozdního jara. Túra umožňuje vytvářet spoustu variant v závislosti na vaší vytrvalosti, technice a aklimatizaci.

Rámcový program:

1. den

Zermatt - Klein Matterhorn (3 883m) - Pollux (4 092m) -  Refugio Ayas (3420m)

Z Zemattu vyjedeme lanovkou na Klein Matterhorn (3 883m). Oddud na pásech traverzujeme téměř vodorovně pod jižní stěnou Breithornu až k mírnému sjezdu. Nástup od lanovky na Pollux (4 092m) nám nebude trvat ani hodinu. Místy exponovaný skalní výstup ulehčují fixní řetězy a závěrečné metry po sněhové hraně umocní celkový zážitek z výstupu. Z vrcholu sestoupíme po stejné cestě a na lyžích pak sjedeme k chatě Refugio Ayas (3420m). 

2.den

Refugio Ayas (3400m) - Castor (4220m) - sedlo Passo del Naso (4 150m) - Refugio Gnifetti (3 647m)

Z chaty časně ráno vyrážíme na lyžích a v závěru na stoupacích železech na vrchol  hory Castor (4 220m). Poslední úsek bývá technicky náročný. Z vrcholu pak přejdeme po exponované hraně na Felikhorn (4 087m). Následuje sjezd a opět výstup na pásech do sedla Passo del Naso (4 150m). Před sjezdem po ledovci k chatě Refugio Gnifetti (3 647m) můžeme podle zbývající energie vystoupit na vrcholy Ludwigshohe (4 342m) a Vincent Pyramide (4 215m).

3.den

Refugio Gnifetti (3647m) - Parrotspitze (4 432m) - Corno Nero ( 4 321m) - Refugio Margheritta na vrcholu Signalkuppe (4554m) - Zumsteispitze (4563m) a dlouhý sjezd k Monte Rosa Hutte  (2 883m)

Po italské snídani plné energie rychle nastoupáme metry až na Parrotspitze (4 432m) a Corno Nero ( 4 321m). Podle chuti se pak můžeme podívat i na nejvýše položenou chatu v Alpách na vrcholu hory Signalkuppe (4 554m) anebo k sošce Madony na Zumsteinspitze (4 563m).  Následovat bude hodně dlouhý sjezd s výškovým rozdílem přes 1 500m pod úchvatnou ledovou stěnou Lyskamm k chatě Monte Rosa Hutte (2 883m).

4.den

Monte Rosa Hutte (2 883m) - Cima Jazzi (3 804 m) - Zermatt

Dnes nemusíme pospíchat. Po táhlém ledovci vystoupíme až na méně známý vrchol Cima Jazzi (3 804 m). Hora je na hranici s Itálií a je vhodná pro výstup na lyžích. Sjezd do Zermattu můžeme vést dvěma způsoby. Buď kolem lanovky Rothorn nebo po ledovci Gornergrad.  

Pro obvzlášť nevybouřené jedince je po dohodě možné si vyběhnout na Dufourspitze (4634m). Na převýšení 1750m si však musíme přivstat.

Cena: 13 200 Kč

Cena obsahuje:

 • organizační zajištění
 • služby horského vůdce UIAGM a jeho náklady a profesní pojištění

Cena neobsahuje:

 • dopravu
 • ubytování a polopenze
 • strava během dne
 • zapůjčení výbavy
 • ostatní neuvedené

Máte dotaz k zájezdu? Napište nám

Máte dotaz k zájezdu?
Napište nám:

Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Odesláním formuláře souhlasíte se Zásady ochrany osobních údajů.

Vše v kategorii Ski touring

Mount Elbrus, 5 642 m
Mount Elbrus, 5 642 m8 dní
Ruská Federace, Kavkaz
Je považován za nejvyšší kopec Evropy. Tato neaktivní sopka má za pěkného počasí nenáročně dosažitelný vrchol a když budeme mít i trochu štěstí, můžeme zde zažít excelentní lyžařské podmínky.
Skitour Gran Paradiso
Skitour Gran Paradiso5 dní
Itálie, Grajské Alpy
Pětidenní přechod centrální částí národního parku s možností vystoupit na jeden z nejdostupnějších čtyřtisícových vrcholů Alp, Gran Paradisa.
Skitour Bernské Alpy
Skitour Bernské Alpy5 dní
Švýcarsko, Bernské Alpy
Pětidenní přechod srdcem Bernských Alp. Postup po rozsáhlých ledovcích je kombinován s výstupem na třítisícové vrcholy. A to vše v dosahu čtyřtisícových obrů jako je Jungfrau, Münch, Aletschhorn a Finsteraarrothornu, obra nejvyššího.
Damávand, 5610 m
Damávand, 5610 m9 dní
Írán, pohoří Elborz
Elegance a dokonalost kuželu, to vás napadne, když s odstupem pozorujete nejvyšší asijský neaktivní vulkán, který je významným symbolem v íránské mytologii
Skitour Urner Haute Route
Skitour Urner Haute Route5 dní
Švýcarsko, Urnské Alpy
Užijte si jednu z nejkrásnějších a nejstrmějších cest Haute ve Švýcarsku. Pětidenní přechod z Andermattu do Engelbergu je pro lyžaře!
Skitour traverz Monte Rosa
Skitour traverz Monte Rosa4 dny
Švýcarsko, Walliské Alpy
Čtyřdenní přechod centrálního masivu Monte Rosy. Protože postupujeme převážně po ledovcích ve vysoké nadmořské výšce, nedostatkem sněhu rozhodně trpět nebudeme. Během výletu můžeme vystoupit až na 10 čtyřtisícových alpských vrcholů.